Proszę czekać...
zamknij

Firmy w kategoriach

Małe dziecko na wczasach - mały kłopot?

Wiele osób się zgodzi z powyższym stwierdzeniem, ale dużo też zaprzeczy. Dziecko nie jest dla nas problemem na wakacjach, jeśli jako miejsce wypoczynku wybierzemy hotel dla rodzin z dziećmi. Ci, którzy tak uważają, nie powinni więc w ogóle wybierać się na urlop, tylko podczas jego trwania próbować samodzielnie zorganizować czas sobie oraz swoim dzieciom. Większe dzieci mogą czasami znaleźć sobie inne zajęcie, niż odpoczywanie z rodzicami, zawrzeć nowe znajomości, czy też zwiedzać miasto bez nich. Hotele przyjazne dla rodzin z dziećmi oferują wiele zajęć dla dzieci, nie tylko w hotelu, ale też poza nim. Coraz częściej mamy do dyspozycji nawet kawałek plaży czy basenu tylko jako gość hotelowy.

Zajęcia dla dzieci

Każdy rodzic, który wybiera się na wakacje z dziećmi powinien wiedzieć, że bardzo ważna jest infrastruktura hotelu, czy też ośrodka, do jakiego chcemy się wybrać. Wiadomo, całość musi być przystosowana dla dzieci, to znaczy bardzo dobrze jeśli możemy tam znaleźć bezpieczne pomieszczenia, place zabaw czy też baseny z ratownikami. Hotele dla rodzin z dziećmi mają w ofercie różne zabawy dla maluchów oraz zajęcia dydaktyczne, które prowadzi wyszkolony do tego personel. Jak znaleźć taki hotel? To bardzo proste. Organizowanych jest wiele konkursów i plebiscytów na hotel przyjazny dzieciom. Otrzymując taki certyfikat, czy wyróżnienie hotel udostępnia to na swojej stronie, dzięki czemu goście mają pewność, że trafili w dobre ręce. Możemy również zapytać o to telefonicznie, lub mailowo. Bardzo często jednak hotele oferują pakiety dla rodzin z dziećmi, i na to też trzeba zwrócić uwagę, gdyż często kierowane są też dla najmłodszych, i w końcu okazują się najlepszym rozwiązaniem dla nas.

Plażowanie z maluchem

Idąc na plażę z dzieckiem nie zapominajmy o zabawkach dla niego, ale też przede wszystkim o kremie z filtrem. Wychodząc z wody czasem skóra dziecka potrzebuje kolejnej aplikacji kremu. Uważajmy również, żeby dziecko nie odeszło za daleko od brzegu, bo może skończyć się to tragedią. Dla bardziej bojaźliwych natomiast polecamy baseny przy hotelu.

Odpowiednia placówka noclegowa

Wybierając odpowiednie miejsce noclegowe, w tym przypadku hotele nadmorskie, warto przed zaplanowaniem wakacyjnego wypadu dokładnie zapoznać się z ofertą hotelu dla rodzin z dziećmi. Bardzo dobrym przykładem, który potwierdza troskę nadmorskich hotelarzy o całą rodzinę będącą gośćmi w danym ośrodku, jest Astor Hotel z Jastrzębiej Góry, oferujący zarówno atrakcyjne ceny noclegów, jak i mnóstwo atrakcji zlokalizowanych tuż przy hotelu, przykładowo korty tenisowe, czy też basen. Niewątpliwą zaletą jest także bliskość położenia w stosunku do morza, która z pewnością pozytywnie wpłynie na dzieci nie lubiące odbywać dłuższych wycieczek pieszych!